Политика за колачиња

Политика за колачиња

Ве молиме прочитајте ја оваа политика за колачиња („политика за колачиња“, „политика“) внимателно пред да ја користите [веб-страницата] веб-локација („веб-страница“, „услуга“) управувана од [име] („нас ", "ние", "нашите").

Што се колачиња?

Колачињата се едноставни текстуални датотеки што се зачувани на вашиот компјутер или мобилен уред од страна на серверот на веб-локацијата. Секое колаче е единствено на вашиот веб-прелистувач. Ќе содржи некои анонимни информации како што се единствен идентификатор, име на домен на веб-локацијата и некои цифри и броеви.

Какви типови колачиња користиме?

Потребни колачиња

Потребните колачиња ни овозможуваат да ви го понудиме најдоброто можно искуство при пристапот и навигацијата низ нашата веб-локација и користењето на неговите функции. На пример, овие колачиња ни дозволуваат да препознаеме дека сте создале сметка и сте се најавиле на таа сметка.

Функционални колачиња

Функционални колачиња ни дозволуваат да управуваме со страницата во согласност со изборот што го правите. На пример, ќе го препознаеме вашето корисничко име и ќе запомниме како сте приспособиле страницата при идни посети.

Аналитички колачиња

Овие колачиња ни овозможуваат нам и на услугите на трети страни да собираме збирни податоци за статистички цели за тоа како нашите посетители ја користат веб-локацијата. Овие колачиња не содржат лични информации како што се имиња и адреси на е-пошта и се користат за да ни помогнат да го подобриме вашето корисничко искуство на веб-локацијата.

Како да ги избришете колачињата?

Ако сакате даограничете или блокирајте ги колачињата што се поставени од нашата веб-локација, тоа можете да го направите преку поставките на вашиот прелистувач. Алтернативно, можете да ја посетите www.internetcookies.com, која содржи сеопфатни информации за тоа како да го направите ова на широк спектар на прелистувачи и уреди. Ќе најдете општи информации за колачињата и детали за тоа како да ги избришете колачињата од вашиот уред.

Контактирајте со нас

Ако имате какви било прашања во врска со оваа политика или нашата употреба на колачиња, ве молиме контактирајте не 321 .

Paul King

Пол Кинг е страстен историчар и страствен истражувач кој го посветил својот живот на откривање на волшебната историја и богатото културно наследство на Британија. Роден и израснат во величественото село на Јоркшир, Пол разви длабоко ценење за приказните и тајните закопани во древните пејзажи и историските знаменитости што ја прекриваат нацијата. Со диплома по археологија и историја на реномираниот Универзитет во Оксфорд, Пол поминал години истражувајќи во архивите, ископувајќи археолошки локалитети и започнувајќи авантуристички патувања низ Британија.Љубовта на Пол кон историјата и наследството е опиплива во неговиот живописен и привлечен стил на пишување. Неговата способност да ги пренесе читателите назад во времето, потопувајќи ги во фасцинантната таписерија од минатото на Британија, му донесе почитувана репутација како истакнат историчар и раскажувач. Преку неговиот волшебен блог, Пол ги поканува читателите да му се придружат на виртуелно истражување на историските богатства на Британија, споделувајќи добро истражени сознанија, волшебни анегдоти и помалку познати факти.Со цврсто уверување дека разбирањето на минатото е клучно за обликувањето на нашата иднина, блогот на Пол служи како сеопфатен водич, презентирајќи им на читателите широк спектар на историски теми: од енигматичните древни камени кругови на Авебери до прекрасните замоци и палати кои некогаш биле сместени кралеви и кралици. Без разлика дали сте искусенентузијаст за историја или некој кој бара вовед во воодушевувачкото наследство на Британија, блогот на Пол е извор на кој се користи.Како искусен патник, блогот на Пол не е ограничен само на правливите тома од минатото. Со остро око за авантура, тој често започнува со истражувања на лице место, документирајќи ги своите искуства и откритија преку неверојатни фотографии и привлечни наративи. Од грубите висорамнини на Шкотска до живописните села на Котсволдс, Пол ги носи читателите на своите експедиции, откривајќи скриени скапоцени камења и споделувајќи лични средби со локалните традиции и обичаи.Посветеноста на Пол за промовирање и зачувување на наследството на Британија се протега и надвор од неговиот блог. Тој активно учествува во иницијативите за конзервација, помагајќи да се обноват историските локалитети и да се едуцираат локалните заедници за важноста од зачувување на нивното културно наследство. Преку својата работа, Павле се стреми не само да едуцира и забавува, туку и да инспирира поголема благодарност за богатата таписерија на наследството што постои насекаде околу нас.Придружете му се на Пол на неговото волшебно патување низ времето додека ве води да ги отклучите тајните на минатото на Британија и да ги откриете приказните што ја обликувале нацијата.